PRELEGENCI

dr n. med. i n. o zdr. Agata Stróżyk – dietetyczka kliniczna i dziecięca

Doktorantka w Klinice Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Pasjonatka Evidence-Based Medicine. Autorka publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych. Specjalistka diety z ograniczeniem FODMAP (Monash) oraz SOIT (School of Insulinoresistance Therapy). Ukończyła studia podyplomowe z żywienia i suplementacji w sporcie (AWF w Warszawie) oraz kurs żywienia w pediatrii (PGPN). 

Jej główne zainteresowania dietetyczne to: żywienie dzieci, dieta w zaburzeniach czynnościowych dzieci i dorosłych (np. zespole jelita drażliwego) oraz alergie i nietolerancje pokarmowe.

 

dr Małgorzata Jackowska – dietetyk

Dietetyczka specjalizująca się w żywieniu niemowląt, dzieci i mam w czasie ciąży i karmienia piersią.
Prowadzi szkolenia, konsultacje indywidualne konsultacje i szkolenia dla dzieci, rodziców i specjalistów.
Doktorantka i absolwentka SGGW w Warszawie. Na co dzień edukuje rodziców online oraz współpracuje z poradnią dietetyczną online Centrum Respo.

mgr Agnieszka Horbik

dyplomowany dietetyk, ukończyła studia magisterskie na kierunku Dietetyka spersonalizowana i psychodietetyka. Oprócz tego ukończyła wiele kursów i szkoleń, ciągle poszerzając swoją wiedzą biorąc udział w różnych konferencjach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości. Od 5 lat przyjmuje pacjentów w swojej poradni, a od niedawna także w ramach opieki koordynowanej w POZ. Miała przyjemność przeprowadzenia zajęć z edukacji żywieniowej w klasach 1-8 w jednej z poznańskich szkół, a także prowadzić zajęcia w ramach akcji “Program dla szkół”. Prywatnie jest żoną i mamą dwóch uroczych dziewczynek (12 i 2 lata) i właśnie podczas rozszerzania diety młodszej córki zaczęła zgłębiać tematy dotyczące żywienia dzieci. Interesuję się psychologią i psychodietetyką, a także uwielbia każdą aktywność fizyczną, szczególnie bieganie.

 

mgr Monika Kroenke – dietetyk, psychodietetyk

Jest absolwentką dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a aktualnie wykładowcą w Zakładzie Immunologii, Biochemii i Żywienia. 


Obecnie przygotowuje się do obrony pracy doktorskiej z zakresu żywienia dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Odbyła szkolenie z wykorzystania intensywnej terapii poznawczo – behawioralnej w zaburzeniach odżywiania na Uniwersytecie Oksfordzkim. W pracy dietetycznej specjalizuje się we wsparciu dzieci leczonych psychiatrycznie. Swoje doświadczenie zdobywała w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego, Szpitalu Psychiatrycznym w Zaborze oraz w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego. W gabinecie często wita również najmłodszych pacjentów zajmując się wybiórczościami pokarmowymi, nadzorem nad rozszerzaniem diety i wypracowywaniem prawidłowych nawyków żywieniowych. Nad wprowadzanymi zmianami zazwyczaj pracuje z całą rodziną wspomagając proces wykorzystaniem między innymi gier i zabaw psychodietetycznych.

mgr Maria Sobieszek – dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi i psychodietetykę na SWPS w Warszawie. Od 7 lat pracuję z osobami chcącymi zmienić nawyki żywieniowe, borykającymi się z chorobami dietozależnymi, zaburzeniami odżywiania oraz chorobami psychosomatycznymi.
Wraz z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania współtworzę Studium Zaburzeń Odżywiania. Jego celem jest zwiększanie kompetencji dietetyków i psychologów w zakresie pracy z osobami zmagającymi się z zaburzeniami odżywiania.
Często też udzielam się jako prelegentka na konferencjach naukowych o tematyce psychodietetycznej.

mgr Małgorzata Talaga-Duma – psychodietetyk, edukator żywieniowy

Absolwentka studiów na kierunku Psychodietetyka w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej we Wrocławiu, z dodatkowymi kursami z zakresu żywienia kobiet w ciąży i małych dzieci. Edukator żywieniowy w ramach ogólnopolskiego programu „Zdrowo Jemy Zdrowo Rośniemy”.
Prowadząca merytoryczne wykłady, warsztaty m.in. dla specjalistów dot. psychologii jedzenia, mechanizmów zmiany nawyków żywieniowych u dzieci i rodzin. Wspomaga rodziców, placówki oświatowe w trudnościach w żywieniu małych dzieci, z wybiórczością pokarmową oraz zmagających się z nadwagą i otyłością. Prowadzi liczne warsztaty edukacyjno-kulinarne w placówkach przedszkolnych, szkolnych i w żłobkach oraz konsultacje indywidualne dla dorosłych z zakresu psychologii jedzenia.

mgr inż. Dorota Szymańska – dietetyk kliniczny, terapeutka karmienia, pedagog

Absolwentka SWSM w Katowicach na kierunku Dietetyka kliniczna. Pedagog, terapeuta karmienia i terapeuta orofacjalny. Współautorka publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach zagranicznych, autorka licznych publikacji popularnonaukowych z dziedziny dietetyki pediatrycznej. Na co dzień prowadzi Poradnię Żywienia Dzieci w Bielsku-Białej gdzie przyjmuje głównie dzieci z wyzwaniami żywieniowymi i rozwojowymi oraz wymagających leczenia żywieniowego. Współzałożycielka Centrum Diagnozy Zaburzeń Karmienia i Jedzenia u Dzieci „Brzuszek”. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z wybiórczością pokarmową i ARFID. Swoją wiedzą dzieli się prowadząc cykliczne szkolenia dla dietetyków w Centrum Szkoleń Dietetyki Klinicznej.

mgr Zuzanna Wędołowska – dietetyczka kliniczna i dziecięca

Od 2015 zajmująca się tematyką żywienia dzieci. Współautorka przewodnika “Rozgryzione. Jak nauczyć dziecko dobrze jesć?”. Wspiera rodziców w budowaniu pozytywnej relacji ich dzieci z jedzeniem.

 Specjalizuje się w tematyce rozszerzania diety oraz rozwojowej neofobii żywieniowej. Prowadzi stronę internetową „Szpinak robi bleee”, dzięki której zaraża spokojem i zaufaniem do tego, że istnieje dziecięca potrzeba dobrego odżywiania się.