PRELEGENCI

dr n. med. i n. o zdr. Joanna Róg

Adiunkt Pracowni Badań Metabolizmu Człowieka Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie, dietetyk. Współpracuje z I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Autorka i recenzentka artykułów w czasopismach naukowych i popularnonaukowych. Członek zespołu redakcyjnego czasopisma Current Problems of Psychiatry.  Jej zainteresowania badawcze i naukowe koncentrują się wokół tzw. „lifestyle psychiatry , czyli znaczeniu czynników związanych ze stylem życia (aktywności fizycznej, diety, snu, etc.) w utrzymaniu i poprawie zdrowia psychicznego. W wolnych chwilach, jako nauczycielka jogi vinyasa i pilates, prowadzi zajęcia ruchowo-oddechowe.

dr n. med. Justyna Jessa

Doświadczony dietetyk kliniczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w prowadzeniu kobiet w ciąży, małych dzieci, a także pacjentów z chorobami metabolicznymi i autoimmunologicznymi oraz SIBO. W Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie w ramach doktoratu badała bezpieczeństwo stosowania diet eliminacyjnych u dzieci z autyzmem

mgr inż. Małgorzata Jackowska – dietetyk

Dietetyczka specjalizująca się w żywieniu niemowląt, dzieci i mam w czasie ciąży i karmienia piersią.
Prowadzi szkolenia, konsultacje indywidualne konsultacje i szkolenia dla dzieci, rodziców i specjalistów.
Doktorantka i absolwentka SGGW w Warszawie. Na co dzień edukuje rodziców online oraz współpracuje z poradnią dietetyczną online Centrum Respo.

lek. Agata Misera

Lekarz medycyny, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta dzieci i młodzieży (terapia poznawczo- behawioralna). Mieszka i praktykuje w Berlinie. Ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym Charité. Posiadaczka czarnego pasa w karate Shotokan. Wykorzystuje elementy karate w psychoterapii dzieci i młodzieży, łącząc swoje dwie największe pasje. Pracując naukowo, zgłębia fascynujący świat mikrobioty i bada oś mózgowo-jelitową. Z zamiłowania tłumaczka artykułów i książek o tematyce medycznej.

mgr Monika Kroenke – dietetyk, psychodietetyk

Jest absolwentką dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a aktualnie wykładowcą w Zakładzie Immunologii, Biochemii i Żywienia. 

Obecnie przygotowuje się do obrony pracy doktorskiej z zakresu żywienia dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Odbyła szkolenie z wykorzystania intensywnej terapii poznawczo – behawioralnej w zaburzeniach odżywiania na Uniwersytecie Oksfordzkim. W pracy dietetycznej specjalizuje się we wsparciu dzieci leczonych psychiatrycznie. Swoje doświadczenie zdobywała w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego, Szpitalu Psychiatrycznym w Zaborze oraz w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego. W gabinecie często wita również najmłodszych pacjentów zajmując się wybiórczościami pokarmowymi, nadzorem nad rozszerzaniem diety i wypracowywaniem prawidłowych nawyków żywieniowych. Nad wprowadzanymi zmianami zazwyczaj pracuje z całą rodziną wspomagając proces wykorzystaniem między innymi gier i zabaw psychodietetycznych.

mgr Agnieszka Latus – psycholożka, psychodietetyczka, psychoterapuetka

Absolwentka studiów psychologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim, podyplomowych studiów z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Jest w trakcie szkolenia w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. W WTTS uczestniczy w regularnych superwizjach. 

Od 2016 roku współpracuje z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, gdzie współtworzy Studium Zaburzeń Odżywiania (program wspierający dietetyków i psychologów w zwiększeniu kompetencji w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania) oraz Trening umiejętności pracy z pacjentem (program stażowy, w którym specjaliści zdobywają wiedzę w zakresie diagnostyki zaburzeń odżywiania i komunikacji z pacjentem). Pracowała min. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Jest założycielką HOLI Centrum Psychoterapii i Mentoringu, gdzie współpracuje głównie z rodzicami i nauczycielami, aby budować efektywną sieć wsparcia rozwoju dzieci i młodzieży. W swojej pracy klinicznej zajmuje się głównie zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z deficytem uwagi i nadaktywnością oraz zaburzeniami odżywiania.

mgr Maria Sobieszek – dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi i psychodietetykę na SWPS w Warszawie. Od 7 lat pracuję z osobami chcącymi zmienić nawyki żywieniowe, borykającymi się z chorobami dietozależnymi, zaburzeniami odżywiania oraz chorobami psychosomatycznymi.
Wraz z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania współtworzę Studium Zaburzeń Odżywiania. Jego celem jest zwiększanie kompetencji dietetyków i psychologów w zakresie pracy z osobami zmagającymi się z zaburzeniami odżywiania.
Często też udzielam się jako prelegentka na konferencjach naukowych o tematyce psychodietetycznej.

mgr Agata Stróżyk – dietetyczka kliniczna i dziecięca

Doktorantka w Klinice Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Pasjonatka Evidence-Based Medicine. Autorka publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych. Specjalistka diety z ograniczeniem FODMAP (Monash) oraz SOIT (School of Insulinoresistance Therapy). Ukończyła studia podyplomowe z żywienia i suplementacji w sporcie (AWF w Warszawie) oraz kurs żywienia w pediatrii (PGPN). 

Jej główne zainteresowania dietetyczne to: żywienie dzieci, dieta w zaburzeniach czynnościowych dzieci i dorosłych (np. zespole jelita drażliwego) oraz alergie i nietolerancje pokarmowe.

 

mgr Małgorzata Talaga-Duma – psychodietetyk, edukator żywieniowy

Absolwentka studiów na kierunku Psychodietetyka w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej we Wrocławiu, z dodatkowymi kursami z zakresu żywienia kobiet w ciąży i małych dzieci. Edukator żywieniowy w ramach ogólnopolskiego programu „Zdrowo Jemy Zdrowo Rośniemy”.
Prowadząca merytoryczne wykłady, warsztaty m.in. dla specjalistów dot. psychologii jedzenia, mechanizmów zmiany nawyków żywieniowych u dzieci i rodzin. Wspomaga rodziców, placówki oświatowe w trudnościach w żywieniu małych dzieci, z wybiórczością pokarmową oraz zmagających się z nadwagą i otyłością. Prowadzi liczne warsztaty edukacyjno-kulinarne w placówkach przedszkolnych, szkolnych i w żłobkach oraz konsultacje indywidualne dla dorosłych z zakresu psychologii jedzenia.

Dorota Maria Sikora 2

mgr Dorota Sikora

Jest psychologiem dzieci i młodzieży. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Doświadczenie zdobywała, pracując w placówkach oświatowych (przedszkolach, szkołach podstawowych), Poradni Zdrowia Psychicznego i Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Bielsku-Białej, instytucjach pomocy społecznej (PCPR, MOPS) oraz Centrum Wspomagania Rozwoju Persevere w Katowicach. Przez 5 lat konsultowała rodziny zastępcze w Zespole Poradnictwa Specjalistycznego w Bielsku-Białej. Obecnie pracuje w Centrum Specjalistycznej Diagnozy i Terapii w Pszczynie, gdzie zajmuje się kliniczną diagnozą i pracą terapeutyczną z nastolatkami i ich rodzinami oraz terapią karmienia. Kilkakrotnie brała udział w projekcie „Latająca Poradnia – online” jako konsultant – psycholog, w ramach którego konsultowała wielojęzyczne dzieci i ich rodziców. Jest autorką narzędzi wykorzystywanych w pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą oraz publikacji naukowych z zakresu zaburzeń odżywiania. Regularnie współpracuje z czasopismami dla rodziców, publikując teksty z zakresu psychologii dziecka. Obszarem jej zainteresowań zawodowych są zaburzenia odżywiania – w szczególności te przebiegające bez zniekształceń w obrazie ciała (ARFID).

mgr inż. Dorota Szymańska – dietetyk kliniczny, terapeutka karmienia, pedagog

Absolwentka SWSM w Katowicach na kierunku Dietetyka kliniczna. Pedagog, terapeuta karmienia i terapeuta orofacjalny. Współautorka publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach zagranicznych, autorka licznych publikacji popularnonaukowych z dziedziny dietetyki pediatrycznej. Na co dzień prowadzi Poradnię Żywienia Dzieci w Bielsku-Białej gdzie przyjmuje głównie dzieci z wyzwaniami żywieniowymi i rozwojowymi oraz wymagających leczenia żywieniowego. Współzałożycielka Centrum Diagnozy Zaburzeń Karmienia i Jedzenia u Dzieci „Brzuszek”. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z wybiórczością pokarmową i ARFID. Swoją wiedzą dzieli się prowadząc cykliczne szkolenia dla dietetyków w Centrum Szkoleń Dietetyki Klinicznej.

mgr Zuzanna Wędołowska – dietetyczka kliniczna i dziecięca

Od 2015 zajmująca się tematyką żywienia dzieci. Współautorka przewodnika “Rozgryzione. Jak nauczyć dziecko dobrze jesć?”. Wspiera rodziców w budowaniu pozytywnej relacji ich dzieci z jedzeniem.

 Specjalizuje się w tematyce rozszerzania diety oraz rozwojowej neofobii żywieniowej. Prowadzi stronę internetową „Szpinak robi bleee”, dzięki której zaraża spokojem i zaufaniem do tego, że istnieje dziecięca potrzeba dobrego odżywiania się.